Category: Bilim ve Teknoloji

Appledan-Kredi-Kartı 0

Apple’dan Kredi Kartı

Apple ve Goldman Sachs’in bir önceki kazanç açıklamaları sırasında duyurulan kredi kartının, bir ay sonra kullanıcıların tamamına sunulacağı

huawei-mate-20-lite 0

Huawei Mate 20 Lite 64 GB Özellikleri

Huawei Mate 20 Lite 64 GB Özellikleri; Göz alıcı tasarıma sahip Huawei Mate 20 Lite 64 GB, geniş ekranlı modellerden vazgeçemeyenler için iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Çentikli ekran tasarımıyla öne çıkan model, yekpare cam arka yüzü ve kıvrımlı metal çerçevesiyl

telefonun-icadi 0

Telefonun İcadı

Telefonun icadı, insanlık tarihinde belkide bugünkü telefon çılgınlığının sancılı doğumuydu. Bir çok kişi tarafından kafa patlatılan denemelerin çalışmaların doruk noktasıydı ve çok sayıda şirketin patent talepleri üzerine açılmış bir dizi dava konusu oldu.

fps-nedir 0

Fps Ne demektir? Ne Anlama Gelir?

FPS, ingilizce açılımı Frame Per Second denilen, saniyedeki kare sayısının bir ölçü birimide diyebiliriz, bir saniyede kaç kare fotoğraf çekildiğini gösterir. Biz bu terimi genelde bilgisayar oyunu oynayanlardan çok duyarız.

Bilgisayarda-Kullanilan-Terimler 0

Bilgisayarda Kullanılan Terimler

Veriyolu: (Bus) Kasa içindeki bileşenlerin çoğu (işlemci, önbellek, bellek, genişleme kartları, depolama aygıtlan vs.) birbirleri ile veriyolları aracılığı ile konuşurlar. Basitçe, bilgisayarın bir bileşeninden diğerine verileri iletmek için kullanılan devrelere veriyolu adı verilir.

nesli-Tükenen-bitki-türleri 0

600 Kadar Bitki Türünün Nesli Tükendi

Bilim dünyası, son 250 senede 600 civarında bitki türünün neslinin tükendiğini tespit etti. İngiltere ve İsveç’ten bilim araştırmacıları, tahminlere göre değil somut verilere dayanan raporlarında doğada yok olan bitki türlerinin sayısının, nesli tükenen kuşlar, memeliler ve amfibik (hem deniz hem karada yaşayan) canlıların toplam sayısının iki katı olduğunu açıkladı.

iPhone-X-Max-614x345 0

İphone XS Max Özellikleri ve Fiyatı

İphone XS Max Özellikleri ve Fiyatı ; Bilindiği üzere dolarında çıkmasıyla fiyatlar Türkiye’de epey uçuk fiyatlara çıktı, İphone XS Max Özellikleri ve Fiyatını sizler için aşağıda güncel olarak derledik…

pubg-oyunu-614x345 0

Pubg Oyunu Yeniden Yazılıyor

PUBG Corp. şu anda yeni bir PUBG oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Ve bu yeni PUBG, Battle Royale modunda değil hikaye modunda olacak. Bu oyun, oyun sektörünün önde gelen isimlerinden Glen Schofield’ın yönettiği Striking Distanceadlı yeni bir stüdyo tarafından geliştirilecek. Oyunun adı ise “Dead Space” olacak.

kuşadası escort