Google Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Google Hesabı Nasıl Açılır Sorusunun cevabını aşağıda vereceğim görsel örneklerle destekleyerek basit bir dille anlatmaya çalışacağım

google-hesap-açmak
google-hesap-açmak

Evet dostlar, neden bir google hesabı açıyoruz? Ne işimize yarar bu google hesabı diye birbirimize sorduğumuzda herkesin farklı amaçlar için google hesabı açtığını öğreniriz. Farklı amaçlardan kasıt olarak mesela herhangi bir sosyal medya hesabı oluşturmak için e-posta yani gmail, sadece iletişim amaçlı, veri depolama, iş için reklam hesabı verme-alma ya da öylesine meraktan vs. vs. bu liste uzayıp gider.

Bir çok istatistik firmasının araştırmalarına göre google hesabı ve gmail hesabının dünyada en çok kullanılan hesaplar olduğunu ortaya koydular. Hal böyle olunca herhangi bir sosyal medya hesabı açarken google hesapları referans hesap ya da kurtarma doğrulama hesabı olarak kullanılıyor.

Google hesabı nasıl açılır görsel desteklerle anlatıma başlayalım; Öncelikle “GOOGLE HESABI AÇ” linkini tıklayarak ilgili sayfayı açın.


google hesap açma
google hesap açma

Resim 1 – Google hesap açma

  • Ad – Soyad: “Bu kısıma adımızı ve soyadımızı yazıyoruz”
  • Kullanıcı Adı: “Buradaki kısım aynı zamanda Gmail e-posta hesabı da alacağımız kısım. Oluşturacağımız kullanıcı adı benzersiz olmalı ve Türkçe karakter içermemelidir. Harf ve rakam kombinasyonu kullanılabilir.”
  • Şifre oluştur – Şifre Onayla: “Şifremiz en az 8 karakter ve en az bir büyük harf ve rakam kombinasyonlarından oluşturulmalı. Aynı zamanda şifremizin içine karakterler ekleyerek daha güçlü hale getirmeliyiz. Belirlediğimiz şifre doğum tarihi, adımız vs. gibi kolay çözülebilir şifreler olmamalı.Oluşturduğunuz güçlü şifreyi ‘ben aklımda tutamam’ diyorsanız bir kağıda veya bir yere yazın/kayıt edin.” Daha sonra ileri düğmesine tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiyoruz.


google hesap açma-2
google hesap açma-2

Resim 2 – Google hesap açma-2

  • Telefon Numarası: “Bu kısıma anlık şifre almak için kullandığımız telefon numarasını girip altta ileri düğmesine tıklıyoruz ve girdiğimiz telefon numarasına “G – ****** “ kodu ile bir şifre mesajı geliyor.”


google hesap açma-3
google hesap açma-3

Resim 3 – Google hesap açma-3

  • Doğrulama Kodu Girin: ” Bu alana cep telefonunuza gelen kodu girip “Doğrula” diyoruz.”


google hesap açma-4
google hesap açma-4

Resim 4 – Google hesap açma-4

  • Gizlilik ve Şartlar: “Bu alandaki işaretlenecek yerleri kendinize göre belirleyip okuduktan sonra “Kabul Ediyorum” düğmesine tıklayıp bir sonraki adıma geçin. “


google hesap açma-5
google hesap açma-5

Resim 5 – Google hesap açma-5

Bu kısımı da aynı şekilde kendinize göre seçim yaparak “Atla – Evet İstiyorum” Seçeneklerinden birini tıklayarak devam ediyoruz …


google hesap açma-6
google hesap açma-6

Resim 6 – Google hesap açma-6

Tebrikler, artık bir Google hesabımız ve Gmail Hesabımız var. Buradaki “abc öztürk” hesabı tamamen sizler için eğitim amaçlı açılmıştır. Üst resimde de gördüğünüz gibi solda ve altta bazı hesapla ilgili ince ayarlar mevcut. Bu ayarları da yaptıktan sonra hesabımızı amacımıza uygun kullanabiliriz.

Önemli Not : Google hesap açma, yazımızdaki bana göre en önemli ve dikkat edilmesi gereken husus; Hesabımızı açtıktan hemen sonra, ilk önce güvenlik ayarlarınızı yapılandırın. İkili yada üçlü güvenlik doğrulaması adımları ekleyin. Kötü niyetli biri hesabınızı çalmaya yeltendiğinde, şifrenizi çözse dahi cep telefonuna gelen doğrulama mesajını onaylamadığınız sürece hesabınızı çalamıyacaktır…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuşadası escort