Category: Tarih ve Edebiyat

mehmet-sevket-eygi-kimdir 0

Mehmet Şevket Eygi kimdir?

Mehmed Şevket Eygi, 7 Şubat 1933’te Zonguldak’ta dünyaya geldi. Eğitimine Galatasaray Lisesi’nin ilkokulunda başladı, lise yıllarında Abdi İpekçi ve Mümtaz Soysal gibi şahıslarla birlikte dirsek çürüttü.

Fuat-Sezgin-Kimdir 0

Fuat Sezgin kimdir? Hayatı

Fuat Sezgin kimdir? Hayatı, Prof. Dr. Fuat Sezgin’i ülkemizde maalesef birçok insan tanımıyor. İslam bilim tarihi üzerine çok Güzel eserleri söyleşileri var. Müslüman coğrafyasında muhakkak ki böyle güzide Bilim

Albert-Einstein-hayati 0

Albert Einstein Hayatı

Albert Einstein, Güney Almanya’nın Ulm kentinde dünyaya geldi. Küçük bir elektrokimya fabrikasının sahibi olan babası başarılı bir iş ad…

Mevlana-hayati 0

Mevlânâ Kimdir? Hayatı

Mevlânâ Kimdir? Hayatı sorusunu, 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan Ülkesi’nin Belh şehrinde doğmuştur. Mevlâna’nın babası Belh Şehrinin ileri gelenlerinden olup, sağlığında “Bilginlerin Sultânı” ünvanını almış olan Hüseyin Hatibî oğlu Bahâeddin Veled’tir. Annesi ise Belh Emiri Rükneddin’in kızı Mümine Hatun’dur.

harezmi-kimdir 0

Harezmi Kimdir Kısaca Hayatı

Harezmi 780 yılında Özbekistan’ın Karizmi kentinde dünyaya gelmiştir. Tam olarak ismi Ebu Abdullah Muhammed bin Musa El-Harezmi’dir. Kendisini matematik tarihinin en büyük bilim adımı olarak tanımlayabiliriz.

kuşadası escort