Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye’ye Geliyor

Yeni Honda CR-V Hybrid Türkiye’ye Geliyor, Japon markasının Avrupa’daki ilk hibrit SUV modeli olan Honda CR-V Hybrid Türkiye’ye geliyor.Temmuz ayı içinde satışa başlanacak Honda CR-V Hybrid fiyatı ve özellikleri ;

Yeni-Honda-CR-V-Hybrid-Turkiye-ye-geliyor
Yeni-Honda-CR-V-Hybrid-Turkiye-ye-geliyor

Geçen sene tanıtımı yapılan hibrit motorlu Honda CR-V Türkiye pazarına giriş yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Yakıt verimliliğinin yanı sıra i-MMD (akıllı çok modlu sürüş) teknolojisiyle de dikkat çeken Honda CR-V Hybrid, Temmuz ayından itibaren 450 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcı bekliyor olacak.

Yeni Honda CR-V Hybrid İnceleme Videosuna Göz Atalım;

Yeni Honda CR-V Hybrid inceleme

Japon markasının Avrupa’da satışa sunduğu ilk hibrit SUV olan ve Honda CR-V Hybrid’i taşıyan; 2.0 litre i-VTEC benzinli sistem ve onu destekleyen iki elektrik motoru bulunuyor. Honda CR-V Hybrid’deki bu sistem i-MMD (akıllı çok modlu sürüş) olarak adlandırılıyor. Bu sistem, elektrik motoru devredeyken benzinli motorun elektrik üretmesini sağlayarak yakıt ve elektrik enerjisini en verimli şekilde kullanmayı hedefliyor.

İlk CR-V modelinde kullanılan i-MMD hibrit sistemi, geleneksel şanzıman sistemi yerine hareket bileşenleri arasında direkt bağlantı oluşturmak ve daha düzgün tork aktarımı için tek bir sabit dişli oranına sahip daha kompakt bir ünite kullanıyor. Elektrikli Sürüş, Hybrid Sürüşve Benzinli Sürüş olmak üzere üç farklı sürüş modu arasında otomatik olarak geçişyapılmasını sağlayan i-MMD teknolojisi, sürücünün sürüş modları arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yeni Honda CR-V Hybrid, standart versiyonlardan farklı olarak elektrik destekli bir araç olduğu için özgün bir dijital gösterge paneline sahip. Bu ekran o anki sürüş modunu gösterirken aynı zamanda sürücünün aracı harekete geçirme noktasında hangi güç kaynağının nasıl davrandığını anlamasını da sağlıyor. Sistem lityum-iyon bataryanın şarj durumunu veya grafikler halinde sistemin enerji tüketimini de gösteriyor.

Temmuz ayında satışa sunulacak yeni Honda CR-V Hybrid’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 450 bin TL olarak açıklandı. Aracın Almanya’daki başlangıç fiyatı ise 32 bin 790 euro civarında …

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuşadası escort